Wyżej

Młodzik młodszy grupa D-2 (rocznik 1991)

Marcinki Sandian Kępno – Jarota Kotlin Jarocin 1:0 (1:0)

Złoty gol Wojtka Grzegorka!

Piłkarze Marcinków rocznika ’91 wygrali ligę. Zwyciężyli we wszystkich spotkaniach. Strzelili rywalom 68 goli, tracąc jedną bramkę. W niedzielne popołudnie 6 czerwca wyszli na stadion w Pleszewie, aby zmierzyć się w meczu o tytuł mistrza okręgu młodzików z drużyną Jaroty Kotlin Jarocin. Z zespołami z Jarocina mamy porachunki z rozgrywek finałowych w ciągu ostatnich 3 sezonów, nadeszła pora na kolejne starcie.
Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi Marcinków, ale jarocinianie szybko wyrównali grę. Widać było, że grają „poukładane” drużyny, które już sporo o piłce wiedzą. Oba zespoły starannie ustawiły zasieki obronne nie pozwalając rywalom na przedarcie się pod bramkę. Pierwsza połowa kończy się, w doliczonym czasie gry Marcinki wykonują rzut rożny. Do kornera podchodzi Wojtek Grzegorek. Uderza mocno, z chirurgiczną precyzją, nadaje piłce idealną rotację. Mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza i obrońców Jaroty piłka ląduje pod poprzeczką 1:0! Gol z rogu, gol do szatni, jak się później okazało – złoty gol!
W drugiej części meczu gra wyraźnie się zaostrza. Piłkarze Jaroty szybko zorientowali się, że liderem Marcinków, mózgiem drużyny, reżyserem gry, architektem poczynań ofensywnych i konstruktorem wszystkich akcji jest Kamil Drygas. Tną naszego kapitana bez pardonu. Jeden z piłkarzy Jaroty wylatuje za brutalne zagranie z boiska. Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że nasi zawodnicy nie pozostają dłużni. Jarocinianie bezskutecznie próbują wyrównać stan meczu. Obrona Marcinków dyrygowana przez bramkarza Pawła Podolskiego gra pewnie i skutecznie, widać że mimo młodego wieku to już doświadczeni i ograni defensorzy. Końcowe minuty dłużą się niemiłosiernie, ale ostatecznie sędzia odgwizduje zwycięstwo Marcinków! Przychodzi czas na radość, gratulacje dla trenera Adama Kłodnickiego i piłkarzy, uroczystą dekorację, pamiątkowe fotografie, pomeczowe analizy. Jesteśmy mistrzami okręgu!

STATYSTYKA MECZU: MARCINKI SANDIAN – JAROTA KOTLIN JAROCIN